Emine Varol Psikolog

Psikolojik Danışman / Psikoterapist

Lisans eğitimimi Dokuz Eylül Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamladım. Klinik Psikoloji alanında Yüksek Lisansıma devam ediyorum. Seanslarına Kadıköy ve Esenlerde devam etmektedir.

2011 yılında Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi Eğitimi’ni Davranış Bilimleri Enstitüsünden aldım. 2013 yılında Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen Depresyon ve Kaygı Bozukluklarında etkinliği kabul edilen “Kognitif ve Davranış Terapi” eğitimine başladım.  Bu eğitimin ilk süreci olan “Anksiyete Bozuklukları ve Depresyonda Değerlendirme, Vaka Formülasyonu Oluşturma” konularında teori ve uygulamalı ve denetimli Kognitif ve Davranış Terapileri eğitimini tamamladım. Daha sonra eğitimin ikinci aşaması olan “3. Kuşak Terapiler, Yeme Bozuklukları, Alkol-Madde Bağımlılığı, Çocuk-Ergen ve Yaşlılarda KDT, Kişilik Bozuklukları (Şizofreni, Borderline Bipolar), Cinsel İşlev Bozuklukları, Çift Terapisi” konularındaki teorik ve süpervizyon süreçlerini tamamlamış olup EABCT (European Association for Behavioural and Cognitive Therapies)’den akreditasyon sertifikasını ve  ”Psikoterapist” ünvanını almaya hak kazandım. Şuan da 3. Kuşak terapilerden Kabul ve Kararlılık Terapisini almaya devam ediyorum.

Çalışmalarımı ergen ve yetişkin psikoterapisi alanında sürdürüyorum. Ergen ve yetişkinlerde depresyon, obsesif kompülsüf bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu, panik bozukluk, sosyal fobi, özgül fobi, sağlık anksiyetesi, travma sonrası stres bozukluğu, yeme bozuklukları alanlarında çalışıyorum. Ayrıca ergenlerde akademik danışmanlık, kariyer geliştirme, sınav kaygısı, sosyal beceri geliştirme, iletişim ve çatışma çözme, gibi alanlarda danışmanlık hizmeti veriyorum. Alanımla ilgili, kongre, eğitim ve atölye çalışmalarını takip etmeye devam ediyorum

Emine Varol – DoktorTakvimi.com

Kuru İğneleme Nedir?

Ağrıyı azaltmaya ve miyofasiyal tetik noktalarının (kastaki düğümler) serbest bırakılması yoluyla iyileştirmeye …

Uzman Fizyoterapist

Uzman Fizyoterapist Omurga Rahatsızlıkları için Uzman Fizyoterapist seansı  almak istiyorsanız bilgi veya randevu …

Kuru İğneleme İstanbul

Kuru İğneleme İstanbul Uzman fizyoterapist ile Kuru İğneleme  seansı  almak istiyorsanız bilgi veya randevu almak …